EstTech Grupp OÜ

Weinigi puidutööstusseadete müük, varuosad ja hooldus

Kappimissaed

WEINIGi optimeerivad kappimissaed - suur tootlikkus ja efektiivsus

 

Igal pool kus puitu töödeldakse, seal ka kapitakse. Tihti tehakse seda manuaalsete kappsaagidega. DIMTER tegeleb juba üle 25 aasta automaatsete kappsaagide arendamisega ja on selle ajaga optimeerivate kappsaagide tootmise alal tõusnud liidriks maailmaturul.

 

DIMTER pakub ka maailma kiireimat kappimissaagi – laske end OptiCut 450 Quantumi tootlikkusest vaimustada. Pakume ka ainukordseid süsteemlahendusi, nagu VarioSpeed sissejooksusüsteem, mis suurendab Teie läbijooksusae tootlikkust kuni 20 %. DIMTER on patenteerinud ka juhitava jäätmešahti, mis garanteerib Teile 100 % kindluse jäätmete eemaldamisel, ilma et  tootlikkus väheneks. Dimteril on ka  uudne OptiCom Direct juhtimine  touchscreen´iga, mis teeb töötamise OptiCut´iga lihtsaks, mugavaks ka katkestustevabaks.

 

Lisaks suurettevõtetele otsustavad ka üha rohkem väike- ja keskmise suurusega tootmisettevõtteid Dimteri automaatsete kappsaagide kasuks, kuivõrd need kappsaed on väga universaalsed ja erinevate tootlikkusklassidega. Need masinad on ülimalt täpsed, kiired ja paindlikud.

 

DIMTERI eelised:


1. Ohutus
Paljud tänapäeval kasutatavad manuaalsed kappsaed on liiga ohtlikud, mistõttu on nende kastuamine nii mõnesgi riigis keelatud. Ohtlie puidutööseadmeid peab sageli ohtuse tagamise eesmärgil suures osas ümber ehitama. Ent kappsaag, millel saeketaste mõlemale küljele on paigaldatud ohutuskatted, on ohutu ka kõige suuremate kiiruste juures. 

 

2. Kõrgem tootlikkus =  väiksemad kulud
Isegi kõige võiksema DIMTER OptiCut`iga saab kappida kuni neli korda rohkem kui manuaalse kappsaega. Ja selleks vajate Te poole vähem tööjõudu. See tasub majanduslikult igal juhul ära, ükskõik kas päevane tootlikkus saavutatakse vähemate saagide ja itööjõuga, või teeb seda töötaja, kelle lisa tööülesannete hulka kuulub ka kappimine.

 

3. Suurem puidu kasutatavus = suurem kasum
Niipea kui toorik vigade väljakappimise näol vajaliku kvaliteedi saavutab, tekivad kulukad jäätmed. Nende vähendamine on väga oluline, sest siis peab ka vähem toorikuid kasutama. 4%, 8 % ja rohkemgi saadakse sisestatud toorikust kätte. Toorikutest tekib palju head kvaliteetset toodet – puidu väärtustamine.

 

Suur- ja edumeelsed väikeettevõtted eelistavad juba ammu automaatset kappimist OptiCutiga. Seetõttu on see ka enimmüüdud lahendus selles segmendis.

 

Igal tootmisel on oma erinevad nõudmised ja võimalused. DIMTER pakub igal juhul enamat
Kui peab näiteks lõikama kindlad pikkused “vigadeta” toorikust, lõikab OptiCut vajalikud pikkused etteantud lõikekava järgi. Seejuures võib sisestatavat materjali kogu paketina OptiCut S-seeria tõukursaega lõigata, millega saavutatakse väga suur päevane tootlikkus. OptiCut võib seejuures mõõta automaatselt sisestatava materjali pikkuse ja seejärel vastavalt lõikekavale läbitöötada.
Ent kui lõikekava ei nõuta, suudab OptiCut arvutada soodsaima pikkuste kombinatsiooni, seda loomulikult võimalikult madala jäätmete hulgaga.  Samal ajal töödeldakse  ka lõikekava. Masin peatub automaatselt kui kõik etteantud pikkused on lõigatud.

 

Optimeerimine aga astub sellest veel ühe sammu edasi
Siinjuures saavutatakse pikkused ja kvaliteet, kus kasutatava puidu  koguseid minimeeritakse. Samaaegselt saavutatakse tänu optimeerimisele suurem puidu väärtustamine. Samal ajal kui puidu kvaliteeti tõstetakse läbi “vigade” väljakappimise, optimeerib OptiCut, lõikekavast parimate pikkuste kombinatsioonidega, puhast puitu vigade vahel. Kasutada saab isegi väga erinevaid pikkusi, nagu näiteks teatud parketikvaliteet, sõrmjätkatavad pikkused, aknakantelid jne. Samuti on prioriteetidena võimalik probleemideta ette anda soovitud kogused ja/või eelistatavad pikkused. Reeglina mõõdab DIMTER OptiCut alati kogu tooriku ja arvutab parima optimeerimistulemuse veel enne kui esimene lõige tehakse. Seda meetodit nimetatakse täisoptimeerimiseks.
Kui puit töödeldakse DIMTER OptiCut´iga võib, võrreldes manuaalse kappimisega, ainuüksi jäätmeteks lõigatava osa vähenemisega toorikut säästa  4%, 8% (või isegi rohkem).

 

Sealjuures ei tohi ära unustada ka saavutatud väärtuse tõusu, kuna toodetakse rohkem pikki pikkusi. OptiCut tasub ennast ära juba lühikese ajaga.

 

OptiCutiga saab olemasoleva tooriku kvaliteeti veelgi paremini kasutada, kuna aktsepteeritud “puidu vead” saab erinevateks kvaliteetideks jaotada. Nii saavutatakse pikemad “puhtad” detailid, sellega on võimalikud ka kõrgemad müügihinnad. Vastava lisavarustusega on võimalik töödelda ka erineva laiuse ja paksusega toorikuid.